ЯКІ ПТАШКИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ВЗИМКУ?

Зимуючі птахи України

Сова. Загальний тон забарвлення темно - рудий, з чорними поздовжніми рисочками. Очі ясно - оранжеві. Поширений по всій Україні, рідкісний птах. Зустрічається в різних місцях: у лісах, ярах, скелях, навіть на приморських кручах. Голос: глухе, але гучне «у – гу-у». Гніздиться просто на землі, відкладаючи яйця серед коріння вивернутого дерева, під колодою, в інші скелі або глинястої кручі. Кладка з 2 (іноді з 3) білих кулястих яєць, у квітні. Через п'ять тижнів вилуплюються

Синиця блакитна. Птах менший за велику синицю. Верх тіла зелений. «Шапочка», хвіст і крила блакитні. Низ жовтий. «Щоки» і лоб білі. Горло, облямівка щік і смужка на череві чорні. Поширена по всій Україні. Тримається листяних лісів, парків, садів. Гніздиться в дуплі або шпаківні, вистеляючи гніздо травою, шерстю, мохом і пір'ям. За літо буває дві кладки. Кладки з 8 - 12 білих з червонувато - коричневими плямами яєць, у середині травня. Менш ніж через два тижні вилітають з гнізда. У молодих птахів замість блакитних кольорів - сірі. Живиться комахами, павуками тощо. 

Бугай. Птах трохи менший за свійську качку. Дзьоб прямий. На голові стирчать невеликі чорні пір'яні «ріжки» та «баки». З жовтня до січня забарвлення інакше. «Баки» зникають, «ріжки» зменшуються, на голові залишається чорна «шапочка» з невеликим «чубчиком». Поширений по всій Україні. Тримається зарослих слабо проточних водойм. Під час сезонних перельотів зустрічається і на відкритій воді. Прилітає в березні. Гніздо мостить з плаваючих водяних рослин прямо на воді. Кладка 3 -4 буруватих яєць, у травні. Через три тижні вилуплюються пташенята, яких мати часто возить на собі і навіть пірнає з ними, сховавши під крила. Відлітає у вересні - листопаді. Нерідко зимує на півдні України й подекуди на замерзаючих ділянках річок у інших місцях. Живиться дрібною рибою та дрібними водяними безхребетними.

Сорока – птах великий і приємний на вигляд, ЇЇ білий з чорним одяг виблискує, довгий хвіст, живі та хитрі очі. Живиться комахами та м’якотілими , розорює пташині гнізда, знищує пташенят та яйця. Дуже ляклива, гніздо ховає в кроні листяних дерев і прикриває зверху листям, так що в гнізді її помітити неможливо. Самка кладе в гніздо 7-8 зеленувато-синіх яєць в коричневу крапочку. Зимує в Україні.

Сойка. Має синьо-біло-чорні пір’їни на крилах. Людину боїться, не підпускає до себе на відстань пострілу. На зиму не відлітає з України. Голос її пронизливий. Коли навколо спокійно, вона сидить на верхівці дерева і тихенько співає чужі пісні. На зиму вона запасає великий склад жолудів.

Горобець хатній. У самців голова попеляста, облямована коричневими смугами, горло – чорне. Самка тьмяно - сірого кольору і в неї не має чорної плями. Зимує у нас. Гніздитьсь в закритих кутах будівель, під стріхами в тріщинах стін, в шпаківнях тощо. 

Ворона сіра. Забарвлення голови, крил та хвос
та чорне черевце та спина попелясто-сіре. Взимку вони залітають в міста та села, з пересторогою відносяться до людей. Гніздо ворона в’є міцне, обмащує його глиною та ховає його на високих деревах.

Повзик звичайний. В старих парках на листяних гіллястих деревах можна побачити, як по корі дерев повзає та скаче, немов маленький дятел, різнокольорова пташка. Своїм дзьобом вона весь час постукує по корі, проглядаючи кожну тріщину на корі. Своє 
гніздо розміщує в гниючому дуплі дерева. Якщо вхід дуже великий він замащує його глиною до необхідного розміру. Зимує в 
Україні. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий